نویسنده موضوع: معرفی موسسات حسابرسی و نحوه اشتغال در موسسات حسابرسی  (دفعات بازدید: 7733 بار)

آفلاین hamed

  • کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده: 9
  • -تشکر شده: 0
  • ارسال: 19
  • امتیاز های کاربر: 1
  • دانشگاه: آزاد مرودشت
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
شما می توانید در شرکتها به کار اجرا به پردازید و یا در موسسات حسابرسی مشغول به کار شوید .

از نظر بنده موسسات حسابرسی به سه گروه تقسیم میگردد

1- موسسات حسابرسی کوچک

2- موسسات حسابرسی بزرگ

3- موسسات حسابرسی برتر

معرفی موسسات حسابرسی :

موسسات حسابرسی کوچک موسساتی هستند که 2 یا 3 مدیر دارند و اغلب یک دفتر بیشتر ندارند و اغلب تعداد کارکنان به 10 و یا 20 نفر بیشتر نمی شود

موسسات حسابرسی بزرگ موسساتی هستند که 2 یا 4و یا 5 مدیر دارنند و اغلب بیش از یک دفتر در ایران دارند و تعداد 70 و یا 120 و یابیشتر کارمند کمک حسابرس -حسابرس - حسابرس ارشد - سرپرست حسابرسی و مدیر فنی دارند

موسسات حسابرسی برتر موسسات حسابرسی هستند که چند نماینده در ایران دارنند و بیش از 100 کارمند در ایران دارند و چندین سال است که مشغول حسابرسی هستند و از همه مهمتر نمایندگان 10 موسسه حسابرسی برتر دنیا نیز می باشند .

اسامی کلیه موسسات حسابرسی در ماهنامه حسابدار که توسط انجمن حسابداران خبره چاپ می شود مشاهده کنید لازم به توضیح است که آدرس موسسات در این مجله ذکر نگردیده و فقط آدرس چند موسسه بزرگ وبرتر در قسمت تبلیغات این موسسه ذکرگردیده و این را بگویم که در این مجله و هر مجله حسابداری دیگر ، موسسات حسابرسی را به کوچک و بزرگ و برتر تقسیم نکرده اند و این تقسیم بنده نتیجه دید خود از موسسات حسابرسی و تجربه این جانب می باشد .

خبرنگار این روزنامه با مراجعه به وب­گاه این موسسات بین­المللی به اسامی همکاران ایرانی آنها دست یافته که عبارت بودند از:

همکار ایرانی موسسه PWC = موسسه حسابرسی آگاهان و همکاران

همکار ایرانی موسسه DT = این موسسه بطور رسمی همکار ایرانی ندارد اما بر اساس اطلاعات بدست آمده «موسسه حسابرسی دایارایان» همکار غیررسمی DT در ایران می­باشد ضمناً «موسسه حسابرسی و خدمات مالی دایارایان» عضو رسمی موسسه بین­المللی RSM نیز می­باشد.

همکار ایرانی Ernest & Young علیرغم آنکه این موسسه از وب­گاه خود همکار ایرانی معرفی ننموده اما گفته می­شود «موسسه حسابرسی تدوین» همکار ایرانی این موسسه می­باشد.

همکار ایرانی KPMG «موسسه حسابرسی بیات­رایان» می­باشد.

همکار ایرانی موسسه RSM

همکار ایرانی Grant Thorenton «موسسه حسابرسی رایمند و همکاران» می­باشد.

همکار ایرانی Horwath International «موسسه حسابرسی هشیار بهمند» می­باشد.

همکار ایرانی موسسه Nexia که ردیف یازدهم موسسات بزرگ جهانی است «موسسه حسابرسی بهرادمشار» می­باشد.

همکار ایرانی Morris stephener «موسسه حسابرسی هژیران» می­باشد.

لازم به توضیح است منابع مطالب بالا از وبلاگ کلوپ دنیای حسابداری می باشد . 

نحوه پیدا کردن کار :

اگر شما لیسانس حسابداری و یا حسابرسی هستید اگر شما سابقه کاری حتی کار اجرا ندارید می توانیدبه مجله حسابدار مراجعه کرده و با زنگ زدن به موسسات حسابرسی کار پیدا کنید اما انتظار نداشته باشید در موسساتی که در بالا ذکر کردیم شما مشغول به کار شوید در واقعه شما باید اول در موسسات کوچک به عنوان کمک حسابدار مشغول به کار می شوید و بعد از یک سال که شما سابقه داشته باشید می توانید حرفی واسه گفتن داشته باشید در واقع اگر زرنگ و باهوش باشید به راحتی می توانید در عرض یک سال کار کردن 50% کار حسابرسی را فرا گیرید البته این درصد در موسسات مختلف و امکانات و به شخص بستگی داشته است .

بعد از اینکه شما یک سال در موسسات کوچک کار کرده می توانید موسسه خود را ترک کرده و به موسسه بزرگتر بروید و همین طور بعد از کار 3 یا 4 و یا کمتر 2 سال در آن موسسه می توانید با اطلاعات جامع تر و اعتماد به نفس بیشتر به موسسات حسابرسی برتر که دربالا ذکر کردیم بروید ..... نکته ... من هدف این نیست که شما موسسه خود را هرساله جابه جا کنید اکر کار مناسب و یا امکانات مناسب در همانموسسه کوچک فراهم شد شما می توانید بمانید اما من مراحلی را گفتن که شما می توانید از صفر به 100 که همان موسسات برتر است بروید

در ضمن شما می توانید هرگونه نظر در رابطه با مطالب مورد نظر بنویسید و مطمن باشید از آنان استفاده خواهد شد 
                                                                                                                 منبع:http://hesab20.mihanblog.com/post/2

تالار گفتگوی حسابداری


Tags: